Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Moskvada “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu keçirilib
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) rəhbəri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Moskvada RAGB-ın “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu üzrə ənənəvi turniri keçirilib. Turnirdə 22 komanda iştirak edib.
Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının nümayəndəsi Natiq Əliyev oyun iştirakçılarına təbriklə müraciət edib. O, Rusiyanın azərbaycanlı gəncləri arasında “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu üzrə turnirin təşkilinə göstərdiyi dəstəyə görə Leyla Əliyevaya təşəkkür edib.
Oyuna aparıcılığı “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyununun iştirakçısı, “Büllür bayquş” mükafatının sahibi Vladimir Antoxin edib. Sualları “Nə? Harada? Nə zaman?” oyununun əfsanəvi oyunçusu, “Büllür bayquş” mükafatının sahibi Rövşən Əsgərov verib.
Turnirdə Rusiyanın Moskva Dövlət Universiteti, Moskva Dövlət Beynəlxalq Münasibətlər İnstitutu, Moskva Dövlət Texniki Universiteti kimi aparıcı ali məktəblərinin Azərbaycan klublarının komandaları iştirak edib. Rusiya Hökuməti yanında Maliyyə Universitetinin və G.V.Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinin “Suyeta” adlı birləşmiş komandası turnirin qalibi olub. Qaliblərə RAGB-ın medalları, fəxri fərmanları və pul mükafatları təqdim edilib.
Oyunda Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin istər Azərbaycan, istərsə də rus millətindən olan üzvləri iştirak ediblər.

По инициативе вице-президента Фонда Гейдара Алиева, руководителя Азербайджанской молодежной организации России (АМОР) Лейлы Алиевой в Москве прошел традиционный турнир по интеллектуальной игре «Что? Где? Когда?». В турнире приняли участие 22 команды.
С приветственным словом к участникам игры обратился представитель Администрации Президента Азербайджана Натиг Алиев. Он выразил признательность Лейле Алиевой за поддержку в организации турнира по интеллектуальной игре «Что? Где? Когда?» среди азербайджанской молодежи России.
Ведущим мероприятия был участник интеллектуальной игры «Что? Где? Когда?», обладатель приза «Хрустальная сова» Владимир Антохин. Вопросы задавал легендарный участник интеллектуальной игры «Что? Где? Когда?», обладатель «Хрустальной совы» Ровшан Аскеров.
В турнире участвовали азербайджанские клубные команды таких ведущих вузов России, как Московский государственный университет, Московский государственный институт международных отношений, Московский государственный технический университет. Победителем турнира стала объединенная команда Финансового университета при Правительстве России и Экономического университета имени Г.В.Плеханова под названием «Суета». Победителям были вручены медали, почетные грамоты и денежные премии АМОР.
В игре принимали участие члены как азербайджанской, так и русской национальности Азербайджанской молодежной организации России.